Zatrudniamy stały zespół – tylko na umowę o pracę. Stosujemy procedury kontrolujące pracę wszystkich służb serwisowych obsługujących nieruchomość.
Za każdą nieruchomość odpowiada konkretny zespół ludzi (zarządca nieruchomości, administrator, księgowa oraz personel techniczny), co gwarantuje pełną odpowiedzialność i zapewnia łatwy kontakt oraz dobrą komunikację z mieszkańcami.
Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia informatyczne oraz sprawdzone metody usprawniające obsługę nieruchomości i komunikację z mieszkańcami.
Nasi pracownicy mogą pochwalić się znaczącym dorobkiem publicystycznym i szkoleniowym w zakresie zarządzania i księgowości wspólnot mieszkaniowych.
Posiadamy polisę OC w zakresie zarządzania nieruchomościami na kwotę 3 mln złotych.
Specjalizujemy się w obsłudze nowych budynków apartamentowych oraz wielobudynkowych osiedli mieszkaniowych. Mamy doświadczenie w obsłudze takich obiektów od momentu ich zasiedlania, poprzez organizację formalno-prawną nowopowstałej Wspólnoty Mieszkaniowej, organizację pierwszego - tak istotnego dla nowej Wspólnoty - zebrania właścicieli lokali, a także zapewnienie pełnej obsługi serwisowej nieruchomości.
Obsługujemy nieruchomości z rynku wtórnego, a także współpracujemy z firmami deweloperskimi. Rozumiemy i potrafimy pogodzić interes nabywców lokali oraz deweloperów i sprawiamy, że etapy oddawania do użytkowania, sprzedaży lokali oraz powstawania wspólnoty mieszkaniowej są przeprowadzane sprawnie.
Sprawdź nasze referencjeFAQ
Czym jest wspólnota mieszkaniowa?
Wspólnotę mieszkaniową tworzą wszyscy właściciele jednej lub kilku nieruchomości (gdy przynajmniej jeden z lokali jest wyodrębniony). Musi posiadać własny numer REGON i NIP, konto bankowe i mieć powołany zarząd.
Jakie są uprawnienia właścicieli we wspólnocie?
Do uprawnień właścicieli we wspólnocie należą m.in. ocena pracy zarządu, ustalanie wynagrodzenia zarządcy, uchwalanie planu rocznego, podział nieruchomości czy nabycie działki.
Jak wspólnota mieszkanowia podejmuje decyzje?
Decyzje nieprzekraczające kompetencji zwykłego zarządu, może podejmować zarządca. W pozostałych przypadkach potrzebna jest zgoda właścicieli lokali, podjęta w drodze uchwały (na zebraniu lub przez indywidualne zbieranie głosów przez zarząd).
Czym konkretnie zajmuje się firma administrująca?
Do zadań administratora może należeć m.in. utrzymywanie czystości w budynku, prowadzenie prac remontowych i konserwatorskich, przyjmowanie zgłoszeń od lokatorów, kontrola stanu technicznego instalacji.
Kto ma obowiązek zwoływać zebrania właścicieli lokali?
Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt. 3 Ustawy z dn. 24 czerwca 1995 r. o własności lokali obowiązek zwołania zebrania spoczywa na wybranym przez właścicieli zarządzie lub na zarządcy. Musi się ono odbyć co najmniej raz w roku, do końca marca każdego roku kalendarzowego.
Czy można połączyć dwie wspólnoty mieszkaniowe ze sobą?
Tak, jeśli właściciele dwóch wspólnot mieszkaniowych chcą je połączyć ze sobą, muszą jednomyślnie podjąć uchwały, w których wyrażają na to zgodę oraz na zmianę wysokości udziałów. W konsekwencji obie nieruchomości zostaną przeniesione do jednej księgi wieczystej.
Co to jest część wspólna budynku?
Część wspólną stanowią wszystkie pomieszczenia i instalacje, które służą więcej niż jednemu właścicielowi, np. klatka schodowa, strych, suszarnia, dach itd. Na mocy uchwały właściciele mogą sprecyzować, co dokładnie należy do części wspólnej w ich wspólnocie.
Co to są opłaty eksploatacyjne?
Do opłat eksploatacyjnych zaliczają się wszystkie należności za utrzymanie części wspólnej, za administrację, wodę czy energię elektryczną. Naliczane są proporcjonalnie do powierzchni posiadanego lokalu, zgodnie ze współczynnikiem własności.
W jaki sposób mogę zgłosić awarię w mojej nieruchomości ?
Awarie i usterki w godzinach pracy biura można zgłaszać osobiście, telefonicznie nr tel. (022)7406820, mailowo na adres pogotowie.techniczne@pmgpartner.pl. Całodobowo dostępny jest hydraulik pod nr tel. 512112997 oraz elektryk: 509812000.
Co oznacza współczynnik własności w głosowaniu?
Współczynnik własności to stosunek powierzchni użytkowej mieszkania do powierzchni użytkowej wszystkich mieszkań. Suma współczynników w całej nieruchomości jest równa 1. Na jego podstawie odbywa się głosowanie udziałami na zebraniach wspólnot oraz wyliczana jest wielkość opłat eksploatacyjnych.